ערוץ 66

-"למה אתם כבר לא נמצאים ב-YES? התרגלתי לראות את הערוץ שלכם! נאלצתי לעבור להוט". -"לאן נעלמתם? אני ממש זקוקה לערוץ שלכם, אי של שפיות". -"למה אין שידור רציף בערוץ? אני פחות רוצה לראות ערוצים אחרים".

שיחות אלו הן רק דוגמית מטלפונים המתקבלים בשנים האחרונות במוקד קבלה לעם, לאחר שנסיבות תקציביות אילצו את העמותה לסגור את השידורים בחברת YES.

מה כל כך מיוחד בערוץ הזה?

'ערוץ הקבלה' שהחל לשדר משנת 2008 בערוץ 66 של חברת YES, ומ-2009 גם בחברת HOT, שידר את תכניותיו ישירות מהאולפן הטלוויזיוני של "קבלה לעם" הממוקם בפתח תקווה במשך 24 שעות ביממה. הערוץ מתמקד בהנגשת לימוד חכמת הקבלה לציבור בארץ ובעולם באמצעות שיעורי לייב ומגוון תכניות לכל המשפחה.

לד"ר מיכאל לייטמן או הרב לייטמן, מייסד עמותת בני ברוך, הגיעו מכתבים רבים מהצופים מאז פתיחת הערוץ. לדבריו, הערוץ נותן מענה לרבים. "רבים כותבים לי שהם פותחים את הערוץ ולא סוגרים אותו, פשוט נותנים לו להתנגן ברקע. אני בטוח שתוך זמן קצר, בזכות הטקסטים הקבליים הנשמעים ברקע יורגשו בהם ובעולם שינויים לטובה".

הערוץ נקרא "החיים הטובים" ומטרתו להביא את התוכן המקיף ביותר בנושא חכמת הקבלה, למתחילים ומתקדמים, דרך מגוון תוכניות העוסקות בנושאים הנוגעים לכולנו: חברה, כלכלה, חינוך הדור הצעיר, זוגיות, משפחה, משמעות ותפיסת החיים. והכל באופן זמין, ללא תשלום כלל. זאת בניגוד לערוצי תקשורת רבים, אשר לפי דעתו של מרדכי שקלאר, המנכ"ל לשעבר של רשות השידור ומי ששימש כיו"ר ערוץ 20, הפכו להיות כלי מאד ממוסחר. "הפכנו לחברה המשמידה כל דבר בעל ערך, חברה של ישויות מנותקות, שבמרכזה עומד האינדיבידואליזם ואין בה מקום לערכים קולקטיביים. הטלוויזיה המסחרית מחנכת את החברה לרגשות שפלים. לחברה כזאת אין עתיד, אין לה זכות קיום".

עבור אלו מאיתנו שפחות מודעים להיסטוריה, התפתחותם של כלי התקשורת החלה מילדים שחילקו עיתונים באמצע הרחוב וצעקו: "חדשות!". כך החל תהליך השפעה ישיר על דעת האוכלוסייה. עם הזמן, התקשורת החלה לשמש כמנוע ענק בין היתר, למסחר ולפוליטיקה, שכסף רב מבוזבז עליו.  כך, יש גורסים, האדם מושפע באופן כמעט אוטומטי מתכני התקשורת אליהם הוא חשוף, בין אם הם מועברים בעיתונים, ברדיו או בטלוויזיה. לכן נראה כי יותר ויותר אנשים היום חשים בצורך לספק לעצמם תכנים אותנטיים, בעלי תוסף ערכי ועל הצורך הזה מתלבש ערוץ 66 (היום 96 ב'הוט').

אחת התוכניות הבולטות בערוץ היא תוכנית "נפגשים עם קבלה" בה אישי ציבור, בעלי מקצוע ואמנים שונים משוחחים עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן על נושאים כמו אושר, מהות החיים, זוגיות, קריירה, בחירה חופשית ועוד. בתוכנית התארחו בין היתר דוד בן בסט – מנכ"ל 'רדיוס 100FM' ו'רדיו לב המדינה', ד"ר גיא בכוֹר – פרשן לענייני המזרח התיכון, היסטוריון ומשפטן ישראלי ושמואל וילוז'ני – שחקן, קומיקאי ובמאי ישראלי.

מעל אלף פרקים צולמו בתוך חמש שנים לתוכנית "חיים חדשים" שבה יושבים הרב ד"ר מיכאל לייטמן ותלמידיו העוסקים במקצועות הטיפול והפסיכולוגיה, מנתחים סיטואציות אליהן יכול להגיע כל אדם, ארגון, חברה או מדינה וזאת כדי להבין טוב יותר את מציאות חיינו ולהגיע לחיים טובים.

תוכנית נוספת נקראת 'בדרך שלך', בה משוחחות נשים שבחרו ללכת בעקבות הקול הפנימי שלהן וגילו בחכמת הקבלה את מה שחיפשו כל חייהן. התכנית מרגשת וסוחפת.    

ההשקעה בתכני הערוץ והרצון להשפיע בצורה חיובית על אנשים ניכרת ומורגשת.

נסיים באחד מהציטוטים הממצים ביותר על האדם שמתפתח בזכות התכנים שבסביבתו:

"כל עוד שלא זכה האדם לשלמותו, נבחנים לו אותם האורות, העתידים להגיע אליו, בבחינת אורות מקיפים". "אמנם ההארה שמקבל פעם אחר פעם, בעת העסק, מושכים עליו חן ממרומים, ומשפיעים בו שפע של קדושה וטהרה, שהמה מקרבים את האדם מאד שיגיע לשלמותו" (מתוך המאמר 'הקדמה לתלמוד עשר הספירות' של בעל הסולם, הרב יהודה אשלג).

למידע נוסף:
http://kab.tv

סגור לתגובות.