התשתית לזוגיות ולתא המשפחתי

במציאות שלנו, משהו בסיסי מתפרק במערכת היחסים בין בני הזוג, ובהמשך במסגרת התא המשפחתי רבים בו  הבלבול והמבוכה.
מהי המשפחה השורשית הנכונה? ועל מה היא מבוססת?
בואו נזכר במה שעד לא מזמן היה אורח החיים שאליו אנחנו מתגעגעים ומעורר בנו תחושה של יציבות ובטחון.
המשפחה, זהו תא גרעיני שבנוי על משולש: אב אם וילד ( צאצאים) זוהי התבנית מן הטבע.
כל  חברה בעולם, יצרה את הנורמות , מנהגים, כללים, חוקים שעליהם נבנה התא המשפחתי , והתא הזה מאופיין במערכת היחסים שבני המשפחה בוחרים ( לפי התרבות של אותה חברה) לחיות על פיה, והיא  מבוססת על ערכים אוניברסאליים:
על כבוד הדדי, השלמה אחד של השני, על חברות ועזרה הדדית, על השתוקקות להבין אחד את השנייה, ועל הדבר העיקרי והחשוב ביותר שעליו נבנית המשפחה:  על הויתורים והרצון לדאוג לשלום הזולת ורווחתו.
וכשזוהי נקודת המוצא, נוצרים הכלים הנכונים לבניית הקשר הנכון בין הגבר והאישה. בזוגיות הנכונה אנחנו לא מתקנים  את בן הזוג על פי הנורמות וההבנה שלנו, ובטח לא מבליטים את החסרונות שלו/ה, אלא משתמשים בשפה חיובית  המדגישה את היתרונות  שלו/ה, וכך נוצר בסיס פסיכולוגי המאפשר  לקבל אחד את השנייה,
כשזוהי נקודת האחיזה שלנו, אנחנו מבינים שיש כאן עבודה רבה להשקיע מצד שני בני הזוג.  מפני שהאדם הוא ישות אגואיסטית, וזו תכונה טבעית באדם לכן, כדי להצליח  יש לעבוד ולהשקיע מאמצים רבים על החיבור בין הנפשות בתוך התא המשפחתי.
והשאלה איך עושים זאת?
על פי חכמת הקבלה חשוב יחד להחליט על המטרה ועל הדרך איך להשיג אותה. וכאן, עלינו לעשות הכנה מקדימה: להכיר היטב אחד השני, מיהו הגבר תכונותיו ונקודת המבט שלו על החיים, וכנ"ל בת הזוג. מה הערכים המשותפים לשניהם, ומה הם מוכנים להשקיע כדי לממש את החזון המשותף שלהם.
במקביל לאפשר את המרחב האישי להתפתחות האישית רגשית של כל אחד מבני הזוגי, כדי שהנפש תהייה פנוייה להכיל אחד את השנייה, וכשזה הבסיס מצטרפים הילדים  לתא המשפחתי ומשלימים את המערכת המשפחתית המבוססת על הערך " ואהבת לרעך כמוך"
מפני שאנחנו בתקופה ששחטנו את כל "הפרות הקדושות", מפני שאצה לנו הדרך להשיג בזמן קצר כמה שיותר לעצמנו, ומפני שהגענו למיצוי מירבי של הצרכים הגשמיים, בואו נעצור  ונתבונן על מה שחסר לנו באמת ונתחיל את הבנייה מהתשתית הבסיסית שהיא: התא המשפחתי.

סגור לתגובות.